הנשק החדש של אל קעידה: סרטים מצוירים

סרט מצויר קצר "בסגנון דיסני" הוא הנשק החדש שישמש את ארגון הטרור הבינלאומי אל-קעידה. קבוצה המזוהה עם הארגון שוקדת בימים אלה על סרט שיציג פעולות טרור אותם מבצעים ילדים צעירים, במטרה למשוך אותם להצטרף לארגון

מתוך הסרט המצויר של אל-קעידה (AP)

ארגון אל קעידה מתכנן לגייס פעילים צעירים חדשים באמצעות סרטים מצוירים, כך מסר גורם המקורב לארגון הטרור לסוכנות הידיעות AP. על פי הגורם, הארגון הפיק סרט קצר "בסגנון דיסני", בו נראים ילדים לבושים במדי קרב, כאשר הם משתתפים בפשיטות, הורגים ולוקחים חלק בפעילות טרור.

מטרת הסרט החדש היא לשכנע צעירים להצטרף לשורות הארגון. אמצעי הפעולה הזה מצטרף לשיטות הגיוס החדשות של הארגון, שלאחרונה גם הקים מגזין אינטרנטי לנשים מוסלמיות, המציע עצות בנושאים כגון איפור וצניעות.

"זה סרט בסגנון דיסני, המספר את סיפורו של הנביא, מלחמות הקודש ותעמולה אנטי-מערבית", מספר נומאן בן-עותמאן, פעיל ג'יהאד לשעבר המשמש כיום כפרשן, "אך לדעתי הסרט רק יכעיס משפחות מוסלמיות, משום שהוא קורא לילדיהן להצטרף לארגון", אומר בן-עותמאן. לדבריו, הסרט נמצא בשלבי הפקה סופיים והוא יופץ באינטרנט וב-DVD.

טרם ההפצה, עשו המפיקים שימוש באינטרנט, כששחררו ארבע קטעים מהסרט, שנעשה בשפה הערבית, ושאלו את הגולשים מה דעתם. התגובות כלפי הסרט היו חיוביות ברובן.

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק