הגרסה הסורית למהומות: "1,300 אנשי ביטחון נהרגו בעימותים"

המציאות מנקודת המבט של ארמון הנשיאות בדמשק: דובר צבא סוריה אומר היום כי מאז פרוץ המהומות במדינה, נהרגו לפחות 1,300 אנשי ביטחון סורים. עם זאת, על 1,600 אזרחים סורים שנהרגו - הוא דווקא לא שמע. כלי התקשורת בסוריה: "הפליטים שבים מטורקיה"

משליכים אבנים על טנק סורי. ארכיון (AP)

אירועי הדמים בסוריה - גרסת דמשק: בצבא סוריה אומרים היום כי לא פחות מ-1,300 אנשי ביטחון נהרגו בחודשים האחרונים, במהלך העימותים האלימים במדינה נגד הממשל. בראיון מיוחד לרשת CNN אמר הקצין ריאד חדאד, דובר צבא סוריה, כי 700 "פעילי טרור", כפי שתיאר אותם, "נמלטו יחד עם משפחותיהם מהשלטונות הסוריים לטורקיה".

למספרים עליהם מדבר חדאד לא ניתן אישור מכל גורם אחר, אך עם זאת ארגוני זכויות אדם אמרו היום כי מניין האזרחים שנהרגו מאז פרוץ המהומות בסוריה עומד כבר על יותר מ-1,600 בני אדם. "כ-10,000 בני אדם נעצרו מאז פרוץ ההפגנות באמצע חודש מרס", אמר היום ראמי עבד אל-רחמן, מנהל אחד מארגוני זכויות האדם בסוריה.

בארמון הנשיאות בדמשק דוחים את הדיווחים על מספרי ההרוגים שמפרסמים ארגוני זכויות אדם. "איננו נוהגים באלימות נגד המפגינים, הכנופיות החמושות הן שאשמות", אמר היום סגן שר החוץ הסורי פייסל מקדאד, בראיון בלעדי לרשת CNN. "מה שקורה בסוריה הוא התקפות מצד חמושים על הכוחות הממשלתיים ועל האזרחים. "גם קבוצות דתיות קיצוניות, הממומנות מבחוץ, מלבות את ההפגנות".

התקשורת הסורית: "הפליטים שבים מטורקיה"

בתקשורת הסורית דווח היום כי בעקבות נאומו של הנשיא אסד, ממשיכים אלפי פליטים סורים לשוב לעיירותיהם וכפריהם לאורך הגבול. "האזרחים שבים, לאחר שקבוצות טרור חמושות אילצו אותם לעזוב את אדמותיהם", דווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית. "730 אזרחים שבו ממחנות הפליטים הטורקיים שבו לג'יסר א-שורור, אחרי שהצבא השיב את הביטחון לעיירה".

בטורקיה דווח היום כי תנועת הפליטים מסוריה פחתה באופן משמעותי, בעקבות פריסתם של כוחות הביטחון הסוריים לאורך הגבול. גורמים בכירים באנקרה אמרו בסוף השבוע כי הם "עוקבים מקרוב" אחר פריסת הצבא הסורי לאורך הגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק