לוב: משחיתים את שגרירויות המערב

צוות האו"ם המוצב בטריפולי מתפנה מהבירה, בעקבות המהומות בעיר בימים האחרונים. היום דווח כי שגרירות איטליה עולה באש וכי שגרירות בריטניה בעיר הושחתה, אולי בעקבות התקיפה בה נהרג בנו של קדאפי

לוב בוערת: צוות האו"ם בטריפולי הבירה מתכונן לעזוב את המדינה. "הצוות החליט לעזוב בעקבות האי-שקט בטריפולי בימים האחרונים", אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס דוברת מטעם האו"ם.

אחר הצהריים דווח כי שגרירות איטליה בטריפולי עולה באש. איטליה גינתה את הדבר בחריפות וכינתה את המעשה "נפשע וחמור". לפי הודעה רשמית מאיטליה, קדאפי וממשלו נכשלו במילוי התחייבויות בינלאומיות בסיסיות.

מוקדם יותר דווח כי מבנה שגרירות בריטניה בטריפולי הושחת אף הוא. "פעולות כאלה, אם אכן התרחשו, הם מגונים מכיוון שלמשטר קדאפי יש מחויבות להגן על צוותים דיפלומטיים". בריטניה סילקה היום משטחה את שגריר לוב במדינה ונתנה לו 24 שעות לעזוב את המדינה.

אמש: בנו של קדאפי נהרג בהפצצה 

בנו הצעיר של שליט לוב מועמר קדאפי ושלושה מנכדיו נהרגו אמש בתקיפת מטוס של נאט"ו על בית בטריפולי שבו שהה באותן דקות גם הרודן עצמו. רשויות השלטון בלוב מסרו כי קדאפי עצמו לא נפגע בהפצצה.

לדברי גורם בשלטון הלובי, סייף אל-ערב קדאפי בן ה-29 הוא ההרוג בהפצצה, יחד עם שלושה מילדיו - נכדיו של הרודן. מדובר דווקא בבנו של קדאפי שאינו לוקח חלק במאבק התקשורתי של אביו, שאף שלא שהה במדינה במהלך השנים האחרונות.

"מצב בריאותו של המנהיג טוב והוא לא נפגע בפשע המלחמה", אמר דובר הממשלה הלובית מוסא איברהים במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה הלילה לכלי התקשורת הזרים. אברהים הוסיף כי קדאפי שהה בבית שהופצץ יחד עם אשתו ואנשים נוספים שלא נפגעו כלל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק