המורדים לקדאפי: אם נגן עלייך כשתפרוש תהיה זו פגיעה בקורבנות

יממה לאחר הדיווח בעיתון א-שרק אל אווסט לפיו קדאפי הציע לכוחות האופוזיציה לפרוש מתפקידו בתמורה להגנה עליו ועל בני משפחתו, מגיעה תשובת המורדים לקדאפי בערוץ הטלוויזיה אל-ג'זירה. "אם נעניק לך הגנה תהיה זו פגיעה בקורבנות", כך נאמר בדיווח

נמשכים הדיווחים בתקשורת הערבית לפיהם שליט לוב, מועמר קדאפי, מוכן לוותר על שלטונו. רשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה מדווחת כי גורמים מטעם הנשיא שוחחו בימים האחרונים עם מנהיגי המורדים, בניסיון לקבוע פגישה בין הצדדים שתאפשר לקדאפי לוותר על שלטונו ולהפסיק את המהומות, זאת בתמורה להגנה עליו ועל בני משפחתו.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

על פי הדיווחים, בכירי המורדים החליטו לדחות את ההצעה, מכיוון שלטענתם במידה וקדאפי יוותר על השלטון בצורה "מכובדת", זה יפגע בקורבנות הלחימה. כבר אתמול דווח בעיתון הלונדוני א-שארק אל אווסט כי קדאפי הודיע למועצת ההתקוממות כי הוא מוכן לכנס ישיבת פרלמנט מיוחדת ובמהלכה להתפטר.

בראיון שהעניק קדאפי לערוץ טלוויזיה צרפתי, הוא לא התייחס לאפשרות שיודח מכיסאו, ובחר להפנות אצבע מאשימה כלפי המערב. "העולם מאמין שהדיווחים השגויים שהועברו מכלי תקשורת חיצוניים הם הבסיס לפעולות נגדנו. במציאות, אנו פועלים נגד לוחמי אל-קאעידה ונגד הטרור הבינלאומי", אמר הנשיא הלובי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק