אזרחי מצרים: "תודה רשת פייסבוק"

"תודה לך רשת פייסבוק, תודה לנוער המצרי" - כך נכתב השבוע על השלטים שנשאו אזרחי מצרים בכיכר תחריר בקהיר. נראה כי המפגינים ברחובות לא שוכחים כיצד החלה ההפיכה להדחת מובארק - דף "פייסבוק" שנפתח לזכרו של תוניסאי שהקריב את חייו למען הדמוקרטיה

מהפכת הרשתות החברתיות: כתב רשת NBC ריצ'ארד אנגל פרסם היום ב"טוויטר" שלו תמונה של אזרחים מצריים המרימים שלט בו כתוב "תודה לך רשת פייסבוק", כשרק המילה "פייסבוק" כתובה באנגלית. המפגינים לא שכחו להודות גם לדור הצעיר הבקיא בנבכי הרשת, וכתבו - "תודה לנוער המצרי".

בהשראת ההפיכה בתוניסיה, האזרחים המעורבים בהתקוממות נגד הממשל הדיקטטורי של מובארק השתמשו ברשתות החברתיות, כמו "פייסבוק" ו"טוויטר". דרך האינטרנט הם הצליחו להוציא את האנשים לרחובות, ולהעביר מידע ביניהם ולרחבי העולם, מידע שהמשיך לזרום ברשת למרות ניסיונותיו של מובראק ואנשיו לבלום את הגישה לאתרים.

התאגדות המפגינים במצרים החלה כשקבוצת ה-6 באפריל המצרית פתחה דף "פייסבוק" לזכרו של באוזוזי - תוניסאי שהעלה את עצמו באש כאות מחאה על המשטר הדיקטטורי בתוניס. בדף הזיכרון ברשת נערכו התיאומים הראשונים לקראת ההפגנות בכיכר תחריר בקהיר - אותן הפגנות שהביאו בסופו של דבר מיליונים לרחובות מצרים, וסימנו את קץ שלטונו של מובארק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק