מסמכי "אל-ג'זירה": "הרשות דרשה את שובם של 10 אלפים פליטים בלבד מדי שנה"

תחנת הטלוויזיה הקטרית המשיכה הערב בחשיפת המסמכים מהתנהלות שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. על פי המסמכים שנחשפו הערב, דרשה הרשות את שובם של 10 אלפים פליטים בלבד בכל שנה, למשך 10 שנים במסגרת השיחות על זכות השיבה. רה"מ אולמרט הסכים על שובם של אלף פליטים בלבד. "אל-ג'זירה": "זו הדרישה המינימלית אי פעם"

חשיפות "ויקיליקס - הגרסה הערבית" - החלק השני: רשת "אל-ג'זירה" המשיכה הערב לחשוף בחגיגיות מסמכים חדשים העוסקים במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. על פי המסמכים שנחשפו הערב, נטען כי הרשות הפלסטינית הסכימה במסגרת ההסכם עם ישראל את שובם של עשרת אלפים פליטים פלסטינים בלבד מדי שנה, במשך 10 שנים לשטחי הרשות הפלסטינית - בעוד שראש הממשלה דאז אהוד אולמרט הסכים את שובם של אלף פלסטינים בלבד מדי שנה, במשך 15 שנה.

על פי המסמכים, הגיש יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את ההצעה בשנת 2007, אך ישראל דחתה את ההצעה. ראש הממשלה אולמרט טען בפגישה שקיים עם אבו מאזן ב-31 באוגוסט 2008 כי ישראל תאפשר את שובם של אלף פליטים בלבד מדי שנה, למשך 15 שנים.

"מדובר במספר המינימלי אותו יכלו לדרוש הפלסטינים במסגרת השיחות", נטען ב"אל-ג'זירה". "למרות ההצעה הפלסטינית - ישראל דחתה אותה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המסמכים שמביכים את הרשות הפלסטינית - סיקור מיוחד:

"הרשות הסכימה לוותר על ירושלים"

צפו: המפה שהציעה ישראל לפלסטינים

אל-ג'זירה "המחיזה" את המשא ומתן