איש השנה המוסלמי: רג'פ טאיפ ארדואן

ועדת הפרס היוקרתי, המוענק בכווית, הודיעה הלילה רשמית כי איש השנה המוסלמי לשנת 2010 הוא ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. "ארדואן הגן על סוגיות בהן היה מעורב האסלאם, תוך הדגשת עמדה נחושה – במיוחד בכל הנוגע למצור ובמאבק באויב הציוני ובמצור שהטיל", נימקה הוועדה את החלטתה

בתואר "איש השנה" של המגזין "טיים" הוא לא זכה, אך ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן יוכל ודאי להתנחם בפרס אחר: איש השנה של העולם המוסלמי. ועדת הפרס, המוענק בכווית, הודיעה הלילה רשמית על בחירתה בארדואן - שיגיע בשבוע הבא לנסיכות במפרץ על מנת לקבל את הפרס.

"בחירתו של ארדואן נעשתה על בסיס הערכה על פעילותו ההומניטרית ועמדתיו", הכריזה ועדת הפרס בנימוקיה לבחירה. "ארדואן נושא עמו את דגל האסלאם ומגן עליו. הוא הגן על סוגיות בהן היה מעורב האסלאם, תוך הדגשת עמדה נחושה - במיוחד בכל הנוגע למצור ובמאבק באויב הציוני ובמצור שהטיל".

ועדת הפרס קראה לראש ממשלת טורקיה להמשיך ולמנף את השפעתו הרבה על העולם הערבי והאסלאמי, על מנת לגבש עמדה שתשפיע על הקמתה של מדינה פלסטינית - "לאור המצור והתוקפנות כלפי רצועת עזה".

בשנה שעברה: "יקיר זכויות האדם"

לפני כחודשיים התקבל ארדואן כלאחר כבוד בלוב, שם זכה ב"פרס זכויות האדם" היוקרתי, שהוענק לו על ידי שליט לוב מועמר קדאפי. בטקס מכובד שנערך בטריפולי בהשתתפות עשרות בכירים לובים, הוענק הפרס לארדואן - והועבר בשידורים חיים בכלי תקשורת ערביים רבים.

בדברים שנשא במהלך הטקס, בחר ארדואן דווקא לתקוף את ישראל. "לא נוכל לשתוק נוכח מעשי הפירטים בים התיכון", אמר ארדואן. "לא נוכל לשתוק נוכח הרג החפים מפשע".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק