עימותים בלבנון: 2 בכירים בחיזבאללה נהרגו

חילופי אש כבדים בין חיזבאללה לארגון טרור סוני בלבנון. הצדדים השתמשו גם בירי רקטות RPG. בשלב זה ידוע על שלושה בני אדם שנהרגו, שניים מהם בכירים בחיזבאללה. בעקבות חילופי האש הכבדים, התפרס צבא לבנון ברחבי הבירה הלבנונית ושר ההגנה הורה לאסור על ההסתובבות עם נשק ברחובות

אם מישהו עוד צריך היה הוכחה לעוצמת המתיחות בלבנון בימים האחרונים, יכול למצוא אותה בחילופי האש הכבדים שהתרחשו הערב בבירה ביירות, בין פעילי חיזבאללה לפעילי ארגון טרור סוני המכונה "אל-אחבאש". על פי דיווחים בלבנון, בחילופי האש השתמשו הצדדים הניצים גם בירי רקטות RPG. בשלב זה ידוע על שלושה בני אדם שנהרגו, שניים מהם בכירים בחיזבאללה.

בעקבות חילופי האש הכבדים, התפרס צבא לבנון ברחבי הבירה הלבנונית ושר ההגנה הורה לאסור על ההסתובבות עם נשק ברחובות. על פי חלק מהדיווחים, פרסם חיזבאללה איום לאנשי הארגון הסוני, כי אם לא ישיב את גופות בכיריו שנהרגו - התגובה תהיה קשה.

חילופי האש הכבדים נערכים בסופו של ערב מתוח נוסף בלבנון. זאת, על רקע הציפייה הדרוכה לממצאיו הסופיים של דוח ועדת החקירה של חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי. היום הודיע התובע בתיק כי חיזבאללה טרם העביר לרשותו את כל הראיות, לכאורה, בהן הוא מחזיק, הקושרות את ישראל לחיסול.

במקביל, מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שנאם לפני כשבועיים והאשים את ישראל בחיסול, טען הערב בנאום נוסף כי גם לבנון צריכה להקים כור גרעיני לייצור חשמל, בדיוק כמו אירן. "אני קורא לממשלה להקים כור גרעיני לייצור חשמל, ואז נוכל למכור אנרגיה לסוריה, קפריסין ומדינות האזור", הצהיר נסראללה.