צפו: יאסר ערפאת עשוי משעווה

חוסני מובארק, יאסר ערפאת ובקרוב גם חסן נסראללה - את כל אלה תוכלו לראות במוזיאון השעווה הראשון שיוקם בסמוך לביירות הלבנונית. בעוד שאפילו אלברט איינשטיין וג'ורג' בוש זכו לבובה משלהם, דמותו של שמעון פרס, למשל, נעדרת מהתצוגה

אחרי החזית שנפתחה בין ישראל לבין לבנון בגזרת החומוס והפלאפל, הלבנונים פותחים במערכה חדשה - הפעם מול הבריטים. בשבוע שעבר נפתח ליד ביירות מוזיאון השעווה הראשון אצל השכנה הערבית מהצפון - קריאת תיגר עם מוזיאון "מדאם טוסו" שנולד בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?

למוזיאון השעווה קוראים "היכל התהילה" ובו ניתן למצוא את הבובות של כל מנהיגי המזרח התיכון ועוד כל מיני אישים בינלאומיים. חלק מהבובות אפילו זזות ומדברות ומעניקות למבקר חוויה ייחודית של מפגש אישי בלתי אמצעי עם כל המי ומי.

בין האושיות המפורסמות שתתקלו בהן במוזיאון ניתן למצוא את ראש הממשלה רפיק חרירי נושא נאום, נשיא מצרים חוסני מוברק במלוא תפארתו ואפילו ליו"ר אש"ף המנוח יאסר ערפאת יש מקום של כבוד, הפעם בלי הרעידות בשפתיים.

בגזרה הבינלאומית מככבים אפילו נשיאי ארה"ב לשעבר ביל קלינטון וג'ורג' בוש. נציג ישראלי אמנם אין, מן הסתם, אבל אלברט איינשטיין ממלא בכבוד את החסך היהודי. בקרוב, כך מבטיחים בהנהלת המוזיאון, ניתן יהיה לחזות גם בבובת שעווה של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, כך שבקרוב מאוד נדע איפה הוא מסתתר, לפחות בגרסה הלא אנושית.

ומה לגבי שמעון פרס ומזרח התיכון החדש? זה לפחות לא נמצא בתוכנית הלבנונית לגבי ישראל. גם לא מבקרים ישראלים.