ארה"ב מטילה סנקציות על סוריה

בתקופה האחרונה היה נדמה שארה"ב מחממת את יחסיה עם סוריה, ואף שקלה להחזיר את השגריר לדמשק אחרי שנים ארוכות. אלא שהעברת הסקאדים לחיזבאללה ככל הנראה גרמה לאמריקנים לחשוב שוב, ואובמה הודיע על חידוש הסנקציות נגד משטרו של אסד. "סוריה מסכנת את הביטחון הלאומי", אמר אובמה, "ופועלת להשיג נשק להשמדה המונית"

ארצות הברית מחדשת את הסנקציות על סוריה - כך החליט הנשיא אובמה, זאת למרות שלאחרונה נראה כי חלה התקרבות בין המדינות וארה"ב אף שקלה להחזיר את שגרירה לדמשק.

בהודעתו המיוחדת לקונגרס הגדיר הנשיא אובמה את סוריה כמי ש"מסכנת את הביטחון הלאומי, פועלת להשיג נשק להשמדה המונית, ותומכת בארגוני טרור".

בתקופה האחרונה מואשמת סוריה על ידי גורמים בכירים בארה"ב וגם בישראל כי העבירה לחיזבאללה טילי סקאד עליהם ניתן להרכיב גם ראשי נפץ בלתי קונבנציונליים. ארה"ב הגדירה את העברת הטילים "הפרה חמורה" של החלטת האו"ם 1701, וכעת נראה כי האמריקנים לא מסתפקים רק בהאשמות - ועוברים לפסים מעשיים. 

סגנו של מזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, הבהיר אמש כי אנשי החיזבאללה מצויידים היטב בנשק. "ישראל חוששת ממלחמה", אמר קאסם, "היא לא יכולה להחליט משום שכל תקיפה או תוקפנות שלה נגד לבנון או חיזבאללה מבטיחה אבידות בנפש אך אינה מבטיחה הישגים".  

חיזבאללה מאיים גם על בכירים ישראלים

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה איים בשבוע שעבר כי ארגונו ממשיך לנסות ולפגוע בבכירים ישראלים: בראיון לתחנת טלוויזיה כוויתית הוא לא מפחד לומר בבירור: "אילו היינו רוצים לפגוע בתיירים ישראלים בחו"ל זה היה פשוט לבצע אבל אנו מחפשים מטרה איכותית יותר".

נסראללה טען בראיון כי ישנם בכירים ישראלים הנמצאים על הכוונת שלהם כבר זמן מה. "אנחנו יודעים במי אנחנו מעוניינים לפגוע ואיפה אנחנו רוצים לבצע את זה", טוען נסראללה ומוסיף: "גם ישראל יודעת במי אנחנו רוצים לפגוע לפי התגבור שלה על אישים".

"הנקמה היא רק עניין של זמן", מאיים מזכ"ל חיזבאללה. לדבריו, מכיוון שישראל חיסלה אישיות בכירה בארגונו, חיזבאללה מעוניינים כעת לפגוע באותו דרג.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק