לבנון הודיעה: נשבור את "שיא החומוס" של ישראל

המלחמה הקולינרית עם ישראל מתחדשת בשבוע הבא: השף הלבנוני רמזי הודיע היום כי בכוונתו לשבור את שיא גינס של צלחת החומוס הגדולה בעולם, שנקבע באבו גוש לפני כארבעה חודשים. לשם כך הוא יזדקק ל-2 טון טחינה ו-7 טון גרגרי חומוס. "נעמוד יחדיו נגד הפגיעה התרבותית של ישראל בלבנון", הוא אומר

זה לא נגמר שעד שזה נגמר: ארבעה חודשים אחרי קביעת שיא גינת באבו גוש, הודיעו היום בלבנון על פתיחתה של מערכה נוספת ב"מלחמת החומוס" עם ישראל. בדיוק בעוד שבוע ינסו בביירות להכין את החומוס הגדול בעולם, גדול יותר מזה שהוכן על צלחת הלווין הישראלית.

השף רמזי, מלווה ב-70 מעוזריו, סטודנטים בפקולטה המיוחדת להתמחות בבישול באוניברסיטת עין-סעדה, הודיע היום כי בכוונתו לשבור את השיא שנקבע בישראל, ולהוכיח פעם נוספת כי מקורו של המאכל שאוכלים בניגוב - בלבנון. הפעם, מבטיח רמזי, להוסיף לשבירת השיא - שיא נוסף: הכנת צלחת הפלאפל הגדולה שהוכנה אי פעם.

ויש גם פן לאומני משהו בתחרות הזאת. "נעמוד יחדיו נגד הפגיעה התרבותית הזו, ונגן על הכלכלה והחברה הלבנוניות", אמר השף רמזי בסוף השבוע. "חברות ישראליות מפרסמות על קופסאות החומוס שהן מייצרות את תמונות עץ הארז הלבנוני, ובכך גורמות לקונים לחשוב שמדובר בחומוס שמיוצר בלבנון".

רמזי הסכים גם לחשוף כמה פרטים על אופן ההכנה של צלחת החומוס שעתידה להיות הגדולה בעולם. "הוא יהיה מורכב בין השאר משני טון טחינה ושבעה טון גרגרי חומוס", הוא אומר. "בצלחת הפלאפל יוכנו לא פחות מ-130 אלף כדורים".

נציג מטעם ספר שיאי גינס כבר הוזמן רשמית לאירוע, שצפוי להתקיים בשמונה במאי שעה 18:00 בערב. מי שהעניק את החסות לאירוע הוא ארגון היצרנים הלבנונים, והתאחדות יצרני המזון הלבנונית.

בינואר: השיא נשבר באבו גוש

באירוע מיוחד שהועבר בשידור חי באתרי האינטרנט של חדשות 2, נקבע שיא גינס האחרון של צלחת החומוס הגדולה בעולם.

אלפי אנשים, בהם תושבי אבו-גוש ומבקרים מרחבי הארץ הגיעו לכפר כדי להשתתף בחגיגה. הם שרו ורקדו ומזג האוויר האביבי הוסיף למצב הרוח. השדרן זוהיר בהלול הנחה את הטקס ופליטת כוכב נולד, מרים טוקאן שרה והרימה את המורל של הקהל הנרגש גם כך. אבל כוכב האירוע היה ג'אוודאת איברהים ממסעדת "אבו גוש" שהרים את הכפפה וגרם להכל לקרות. "אבו גוש על המפה", אמרו שם.

המשימה הייתה ברורה: הכנת כמות הנאמדת בארבעה טון חומוס, כפול מזה שעשו הלבנונים כמה חודשים קודם לכן. בתוך מספר שעות המלאכה הושלמה והשיא נרשם. כבר אז סבר ג'וודאת כי הלבנונים לא ישבו בשקט נוכח השיא החדש, והבטיח: "אם אם הם שוב ישברו את השיא, אני לא אשתוק".