הקיץ הזה תלבשי ארוך

הדור הצעיר של המוסלמיות מחפש מוצרים המשלבים סגנון עם צניעות, אך כשהן רוצות ללכת לים הן בבעיה. כעת מעצבים בטורקיה ליין חדש של בגדי ים המתאים במיוחד לנשים מוסלמיות מאמינות שצריכות לכסות את גופן ונותן להן הזדמנות נוספת להכניס את הצניעות לאופנה

הקיץ קרב ובא ואיתו מתחילות הנשים להכין את גופן לרחצה בים. לצד הדיאטות והשיזוף, כל אישה רוצה לבחור את בגד הים שהכי יחמיא לה כשהיא מתהלכת לה בחוף. בתי האופנה, שמבינים שלכל אישה צורך בבגד ים אחר, מכינים כל קיץ אין ספור דגמים כאלה ואחרים שיתאימו לכל אחת. אך מה עושה אישה מוסלמית השומרת על צניעות כשהיא רוצה לבלות בים?

מעצבים טורקים המודעים לכך שנשים מוסלמיות מאמינות צריכות לשמור על צניעות מרובה בכל עת, ייצרו ליין חדש של בגדי ים הנקרא "האסמה", המכסה את גוף האישה מכף רגל ועד ראש."אנחנו מייצאים את הדגם הפופולארי ל-35 מדינות", אמר משווק בגדי הים.

לא נאבקים - מעצבים

בגד הים החדש נותן לנשים המוסלמיות הזדמנות ללכת לרחוץ בים מבלי לדאוג שהן יפגעו בצניעותן. אפילו הדוגמניות שהציגו את הדגם הצנוע באיסטנבול נהנו מהדגם החדש. "לא צריך לחשוף כאן טפח או אפילו להסיר שערות מהרגליים", אמרה אחת הדוגמניות והוסיפה, "זה כמו בגד רגיל, אפשר ללבוש אותו בבית או לצאת להליכה ואני פשוט מרגישה כמו שלגיה".

הלבוש המוסלמי המסורתי בדרך כלל מעורר גל של התנגדות במערב אירופה, אבל בטורקיה מבינים היום טוב יותר את צרכי החברה המוסלמית בכלל ואת הדור המוסלמי הצעיר בפרט. המוסלמיות הצעירות, כמו צעירות אחרות ברחבי העולם, מחפשות מוצרים עם סגנון ולהיראות טוב, אך הן גם רוצות להישאר צנועות. כך, במקום להיאבק בבתי המחוקקים, הנשים המוסלמיות, מכניסות את הצניעות לאופנה.