הווידוי המרגש של אבו מאזן: "אין לי חיים"

אבו מאזן יישאר בינתיים יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבל הוא נחוש בדעתו לפרוש ברגע שייערכו בחירות חדשות. ויש לו גם הסבר מצוין - פשוט אין לו חיים. צפו בווידוי יוצא הדופן של המנהיג הפלסטיני

מתברר שגם למנהיגים הגדולים ביותר - קיימות צרות הקשורות לחיי הבית והמשפחה. בראיון חושפני, לאחר שהוחלט על הארכת כהונתו, מתוודה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי אין לו כלל חיים, שלא לדבר כלל על חיי משפחה.

אמש קבעה המועצה המרכזית של אש"ף כי אבו מאזן יוסיף לעמוד בראש הרשות הפלסטינית גם אחרי שיפקע תוקף כהונתו בחודש הבא. חמאס מצידו פוסל את ההחלטה, ובאופן לא כל כך מפתיע מתוודה אבו מאזן כי מבחינתו, החלטה זו היא הישורת האחרונה.

"אין לי חיי משפחה כלל וכלל, כלל וכלל. אם היית בא לפני שעתיים היית פוגש את הנכד שלי כאן. אני פוגש אותו רק כשהוא מגיע לכאן לאיזה חמש דקות והולך", אומר אבו מאזן ומוסיף ברגשנות: "אני לא רואה את המשפחה שלי! אין לי חיי משפחה".

רוצה זמן איכות עם הנכדים

בנוסף מזכיר אבו מאזן שהשמחה במשפחתו הייתה רבה בפעם הקודמת שהתפטר מראשות הממשלה. "כשהתפטרתי מהממשלה הם שחטו עגל", הוא מספר. בנוסף מסביר אבו מאזן שהוא לא מודאג ממצבו הכלכלי שיפרוש וכי מובטחת לו פנסיה.

בהמשך יו"ר הרשות ממהר לציין כי משכורתו כעת היא צנועה והפנסיה שייקבל בעתיד דלה עוד יותר. אבו מאזן אומר כי לא יקבל בית בסיום כהונתו, ומזכיר כי הוא עדיין גר באותו בית בו חי לפני שנכנס לתפקיד.

אבו מאזן יכול כעת רק לפנטז על החיים אחרי התפקיד המלחיץ והתובעני, אבל לחלום תמיד מותר. לדבריו, לאחר שיסיים את תפקידו הוא יבלה את רוב זמנו עם שמונת נכדיו וישקיע את מאמציו בזמן איכות משפחתי.