אנשי המוסד "מככבים" בסדרות הרמדאן

חודש הרמדאן הוא לא רק חודש של צום בעולם המוסלמי, אלא גם חודש של צפייה מאסיבית בטלוויזיה. השנה ה"מוסד" הישראלי עומד במרכזן של כמה מסדרות הטלוויזיה החדשות שישודרו בשבועות הצום. הנה הצצה לכמה מהן

את לילות חודש הרמדאן שרק החל יבלו עשרות מיליוני ערבים בחברת "המוסד" הישראלי. זה אמנם חודש של צום, אבל את הערבים הם מקדישים לצפייה בסדרות שכל השנה עוסקים בצילומן. רבים מהכוכבים של הסדרות הללו הם שנה הם שחקנים המגלמים סוכני מוסד.

עלילות הריגול הן דימיוניות. "למה את רוצה להתגייס למוסד?", שואל השחקן בסדרה הסורית "אנשי ההכרעה" בערבית. "כדי להשיג את הביטחון והיציבות למדינת ישראל", עונה שחקן אחר.

המורה הסורי מציע את שירותיו למוסד הישראלי כדי להיות בעצם סוכן כפול שמעביר מידע לביון הסורי. "אני נשבע להיות נאמן למדינת ישראל", אומר השחקן הסורי כשברקע דגל המדינה.

החפרפרת שתפיל את הרשת הישראלית

בסדרה המצרית "קרב המרגלים" מככבת עיתונאית מצרייה שנשלחת על ידי המודיעין המצרי להתגייס למוסד באיטליה כדי לשמש חפרפרת שתפיל את הרשתות הישראליות. "אתם צרכים ללכוד את כל המרגלים בארץ, וחשוב מכך - לחסל את הרשת שעומדת מאחורי כל הפעולות ", אומר השחקן המצרי.

העיסוק האובססיבי הזה בישראל, בעוד שאצלנו יש אדישות ומשיכת כתפיים כלפי הצד השני, מלמד משהו על דעת הקהל הערבי. הם משדרים מה שיקצור רייטינג - ואין טוב מהמוסד כדי לעשות את זה. אפילו הזמרת המהוללת לילה מוראד, יהודיה מצרייה שהתאסלמה, מוצאת עצמה שנים לאחר מותה במרכז אחת מעלילות הרמדאן.