לראשונה: ארה"ב הרגה חיילים סורים במתקפה אווירית

מתקפה של כוחות הקואליציה באזור בו שולט דאע"ש גבתה את חייהם של לפחות ארבעה מחייליו של אסד - כך דיווח ארגון מעקב מערבי. מקור בממשל הסורי אישר: "יש נפגעים". משרד החוץ הסורי האשים: יעד התקיפה היה מכוון

ארכיון

הקואליציה נגד דאע"ש תקפה בטעות? ארגון מעקב מערבי הפועל בסוריה דיווח הבוקר (שני) כי ארבעה חיילים של צבא אסד נהרגו בתקיפה אווירית באזור דיר א-זור. במשרד החוץ הסורי אישרו כי לפחות שלושה חיילים נהרגו ו-13 נפצעו, וטענו: "התקיפה הייתה מכוונת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד החוץ הסורי מסרו כי ארבעה מטוסים של כוחות הקואליציה שיגרו תשעה טילים לעבר היעד, מחנה צבאי הסמוך למעוז של דאע"ש. אם הדיווח נכון, זאת הפעם הראשונה שבה הקואליציה בראשות ארה"ב פוגעת בכוחותיו של אסד.

מקור בממשל הסורי אישר את הדיווח והודיע: "יש נפגעים ונגרם נזק רב לשיירת כלי רכב". ארגון המעקב - "המשקיף הסורי לזכויות אדם" - הוסיף כי לפחות 13 חיילים נפצעו בהפצצה על המחנה הצבאי.

האזור בו בוצעה התקיפה נחשב לאחד ממעוזי דאע"ש ולמוקד התקיפות האוויריות של הקואליציה. בהפצצה נוספת שנערכה ביממה האחרונה נהרגה אישה ושניים מילדיה – לדברי אותו ארגון מעקב. בארה"ב הכחישו כי הרגו חיילים סורים וטענו: "לא תקפנו שום בסיס צבאי".

אובמה בנאומו, הלילה (רויטרס)

אובמה: נתגבר על דאע"ש, אבל לא נילחם על הקרקע

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס הלילה (בין ראשון לשני) למאבק בדאע"ש בנאום מיוחד לאומה, בעקבות מתקפת הטרור בפריז ואירוע הירי בסן ברנרדינו שבקליפורניה. "אנחנו נהרוס את דאע"ש וכל ארגון אחר שמנסה לפגוע בנו", הבהיר הנשיא האמריקני.

"קבוצות כמו דאע"ש מנצלות את הכאוס בעירק ובסוריה, ועושות מאמצים גדולים על מנת להרעיל את מוחותיהם של רבים. יום הטרור התפתח לשלב חדש. אני יודע שאחרי כל כך הרבה מלחמות, אמריקנים רבים שואלים אם אנחנו נתקלים בסרטן שאין לה תרופה מידית, האיום מהטרור הוא אמיתי, אבל אנחנו נתגבר גם על זה", הדגיש.

בהמשך הסביר אובמה כי ארצות הברית תמשיך במלחמתה בטרור, זאת במסגרת תכנית המונה מספר צעדים. הוא הסביר כי ההפצצות האוויריות של מטרות דאע"ש במזרח התיכון יימשכו לצד חימוש ואימון קבוצות הנלחמות בארגון על הקרקע. יחד עם זאת הדגיש אובמה כי ארצות הברית לא תיגרר למהלך קרקעי וקרא לקונגרס לאשר את המשך הפעילות האווירית.

כמו כן ציין אובמה כי ארצות הברית תפעל להפסקת המימון וסיכול מקורותיו לארגוני הטרור. הוא אף הוסיף כי ארצו תפעל למען הפסקת האש בסוריה שתאפשר "למקד את הלחימה נגד הארגון", לדבריו.