תיעוד: השתלטות של ג'בהת א-נוסרה על מוצב חיזבאללה

לאחר שנים של שליטה איתנה בגזרת לבנון, ספג חיזבאללה מכה קשה לאחר שכוחות חמושים של ג'בהת א-נוסרה הצליחו להשתלט על אחד ממוצביו ולחסל לפחות 10 לוחמים. חיזבאללה אומנם הגיב בעוצמה לפעולה והשיב לעצמו את השליטה בגזרה, אך בהנהגת הארגון מתחילים כעת לדאוג

ארגון ג'בהת א-נוסרה רושם לעצמו הישג משמעותי מול חיזבאללה, לאחר שבימים האחרונים הצליחו לוחמיו להשתלט על מוצב של הארגון בגבול לבנון. בתיעוד הפעולה שהופץ ברשת, נראית ההסתערות שמבצעים הכוחות החמושים של ג'בהת א-נוסרה על המוצב תוך שהם מחסלים 10 לוחמי חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבשנה שעברה נהדפו כוחותיו על ידי חיזבאללה מהרי קלמון, מצליח ארגון ג'בהת א-נוסרה לטפטף את מלחמת האזרחים מסוריה אל תוך אדמת לבנון. בפעולה נועזת ומתוכננת היטב, הצליחו בימים האחרונים כוחות מזוינים של הארגון להשתלט על אחד ממוצבי חיזבאללה בתוך שטח לבנון, החולש על אחד ממעוזי הארגון העיקריים.

ההרס במוצב החיזבאללה (יו-טיוב)

בתיעוד הפעולה, כפי שצולמה על ידי אחד מלוחמי הארגון הסורי, נראים כוחותיו כשהם מסתערים על המוצב בחיפוי ירי כבד. בחלקו השני של התיעוד, שצולם משטח המוצב לאחר הפעולה, מוצגים כלי הנשק ששימשו את לוחמי חיזבאללה, בהם נשק קל מסוג קלצ'ניקוב וטילי נ"ט.

בהודעה רשמית שפרסם, הודה חיזבאללה כי לפחות 10 מלוחמיו נהרגו בתקיפה. עם זאת הודגש, כי בפעולת נגד ארטילרית שיזם, הצליח חיזבאללה להשיב לעצמו את השליטה בגזרה תוך חיסול 16 מלוחמי הארגון הסורי.