הקש ששבר את המחבל: לוחם חמאס במסכת חציר מול המצלמות

אחרי שיר המלחמה שחיברו וסחף את הרשתות החברתיות, מגיע הלהיט הויראלי החדש והמוזר למדי של חמאס: גדודי עז-א דין אל קסאם הציגו לוחם שעטה מסכת קש מוזרה לראשו - וסיפר על מה שעבר עליו במבצע "צוק איתן". בשלב מסוים התייפח "איש הקש" מול המצלמות, כשסיפר על חבריו שנהרגו בקרב עם צה"ל. צפו

איסמעיל הנייה, מחמוד א-זהאר ו"איש הקש": לא, לא מדובר בגרסה העזתית לסיפור הילדים הנודע "הקוסם מארץ עוץ", אלא בתצוגת תכלית מוזרה למדי של חמאס במסגרת עצרת הוקרה שערך לשהידים שנהרגו במהלך ימי מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך העצרת, שנערכה במחנה הפליטים נוסייראת, הציג ארגון הטרור את יכולות היחידה המיוחדת "נוחבה", ונציגיו הזמינו לבמה לוחם בכוחות המיוחדים שהגיע לבוש במעין רשת הסוואה העשויה מקש וסיפר על מה שעבר עליו בימי הלחימה המפרכים.

"במהלך המלחמה האחרונה", סיפר איש הקש, "הצלחנו בגדודי עז-א דין אל קסאם, לבלום את האויב הציוני באמצעות מארבים שהכנו להם לפני שהחלו לנוע. איבדתי במהלך במלחמה כמה חברים וקרובי משפחה. הכוח שלי התמקם באחד הבתים וחיכה לצבא הישראלי, אך הצבא פגע בבית".

"נשארנו בבית הזה ושרדנו את הפצצות מטוסי האויב. בבית הייתה גם ילדה קטנה ודאגנו במהלך ההפצצות לשמור עליה ולספק לה את הצרכים הבסיסיים כמו מים", העיד הלוחם מבעד למסכת הקש.

איש הקש סיפר על חבריו שנהרגו - ופרץ בבכי

"מיד לאחר ההפצצות", הוסיף איש הקש, "נכנסו לאזור הזה כוחות ציוניים - והפך לשדה קרב. היינו שלושה בחורים ושמרנו במשמרות". כשסיפר כיצד נפגעו עמיתיו במהלך חילופי האש, החל המחבל עטוי הקש להתייפח. עוד סיפר איך הוא וחבריו הצליחו, לכאורה, לירות לעבר חיילי צה"ל ואף לפגוע בהם.

"מהמחבוא ירינו לעבר חיילי צה"ל והצלחנו להרוג כמה מהם. מטוסים המשיכו להפציץ אותנו וגם התקרבו אלינו 50 חיילי חי"ר נוספים שנכנסו לבית שבו הסתתרנו", תיאר את החוויות שעברו עליו, כשהוא עטוי מסכת הקש כל העת.