דיווחים: "ארגון דאע"ש נהדף מאזור דמשק"

כלי תקשורת ערבים מדווחים כי צבא סוריה הצליח לפגוע במתקני וכוחות הארגון באזור ג'ובאר, מזרחית לבירה. על פי הדיווח, הצבא הסורי ממשיך לפעול על מנת להדוף את הארגון מאזור הבירה ולהשתלט על ערים בהם יושבים חמושי הארגון

כוחות דאעש בסוריה, ארכיון (טוויטר)

הישגים נקודתיים במערכה נגד ארגון הטרור הרצחני: כלי תקשורת בעולם הערבי מדווחים כי בשעות הערב והלילה (רביעי) הדף הצבא הסורי את לוחמי דאע"ש מאזורים בקרבת הבירה דמשק וגרם לפגיעות במתקני הארגון. על פי הדיווח ברשת התקשורת האירנית "PressTV", הצבא הסורי נחוש להרחיק את הארגון הקיצוני מאפשרות הפגיעה במוסדות השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, עיקר הלחימה מתרחשת בעיר ג'ובאר מזרחית לבירה, והפצצה אווירית כבדה הפועלה באזור לצד מתקפה רגלית. עימותים נוספים נרשמו לאורך גזרת מחוז אל-גוטה, ובמקביל מנסה הצבא הסורי להשיג גישה לערים בהן שולטים החמושים ממזרח לבירה.

עם זאת, ארגון דאעש המשיך לנסות במקביל להשתלט על ערים סמוכות ולהקים רצף טריטוריאלי בסמוך לבירה, על מנת לאפשר את הקמת הח'ליפות האסלאמית במדינה. שתי ערים סמוכות לג'ובאר - דוחנייה וקבאס - הותקפו על ידי הקיצונים ופונו מתושבים.

ממשיכים בניסיונות השתלטות על ערים וכפרים (רויטרס)

שר ההגנה האמריקני: "אנחנו במלחמה"

"החמושים תקפו את השכונה משעות הבוקר", סיפרה רימה, תושבת האזור. "הם הניפו דגלים שחורים וגירשו אותנו מביתנו. לבשנו מעילים מעל הפיג'מות שלנו, והועברנו לאזור אחר דרך מנהרות סודיות". התושבת סיפרה כי לאחר מספר שעות שוחררו התושבים, לאחר שהוחזקו במשך שעות בבית ספר בו מייצר הארגון חומרי נפץ.

במקביל ללחימה הסורית, ארה"ב ממשיכה לפעול לגיוס תמיכה בינלאומית למאבק. שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל אף אמר אתמול לסנאטורים כי ארצות הברית "נמצאת במלחמה" עם הארגון בסוריה ועירק. לדבריו, הלחימה מול הארגון "לא תהיה קצרה אלא מסובכת - אנו במלחמה איתם כפי שאנחנו במלחמה עם אל קאעידה".