תבוסה לדאע"ש: תיכרית נכבשה, לוחמי הארגון נמלטים

לאחר מערכה מתואמת בין הצבא העירקי, כוחות הנתמכים בידי אירן והפגזות שמבצעות ארה"ב, ירדן ואיחוד האמירויות – נכבשה העיר תיכרית שמצפון לבגדד מידי דאע"ש. בעירק מקווים שכך לא רק שהוסר האיום על הבירה, אלא גם נפתחה הדרך להביס את הארגון שעדיין שולט בחלקים נרחבים בצפון ובמערב המדינה

העירקים חוגגים ניצחון. ארכיון (רויטרס)

מפנה בלחימה נגד דאע"ש? עיר הולדתו של סדאם חוסיין, תיכרית, שהייתה למעוז לחימה בין דאע"ש לצבא עירק, נכבשה הלילה על ידי העירקים בסיומה של מערכה קשה שנמשכה מספר ימים. התושבים המקומיים מדווחים כי אנשי דאע"ש גונבים מכוניות כדי להימלט מהעיר, ובעירק מקווים שהדרך לסילוק הארגון מצפון המדינה נסללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני מספר חודשים ארגון הטרור הרצחני שלט ברוב חלקיה הצפוניים והמערביים של עירק, והוא איים גם על הבירה בגדד. מקורות בוושינגטון טוענים כי כיבוש תיכרית בידי העירקים לא היה מתאפשר בלי ההפגזות של ארה"ב ובעלות בריתה על בסיסי דאע"ש, הפגזות שלדבריהם ריתקו את המחבלים לבסיסיהם ולא אפשרו להם לסייע לכוחות בתיכרית.

במהלך הימים שבת וראשון בלבד ביצעו כוחות הקואליציה 11 תקיפות נגד יעדי דאע"ש בעירק, ועוד שש תקיפות על יעדים בסוריה. לאחרונה רשם הארגון מספר תבוסות, המשמעותית שבהם בעיר המפתח קובאני שעל גבול סוריה-טורקיה. העיר שהמדינה האיסלאמית מגדירה כבירתה היא מוסול שבצפון עירק, ובבגדד כבר מתכוונים להחזיר גם אותה לריבונות הממשלה המרכזית.

רמטכ"ל צבא ארה"ב מרטין דמפסי, שנמצא בבגדד לעמוד בראש המאמצים מול דאע"ש, אמר כי בשטח ישנם 23 אלף לוחמים השייכים למיליציות שיעיות, הנתמכות בידי אירן, שלוקחות חלק במערכה מול דאע"ש, וזאת לעומת "מאות" מאנשי הארגון שעומדים מולם.