בכיר חמאס: "הגענו להישגים חסרי תקדים בתולדות המאבק"

דובר הזרוע הצבאית של חמאס פרסם הערב הודעה בה הוא משבח את הפעולות של לוחמי ארגונו מאז תחילת המבצע הקרקעי. "מדובר פעולות חסרות תקדים בתולדות המאבק עם הכובש הציוני", אמר. בתוך כך, הבית הלבן הודיע כי מזכיר המדינה האמריקני קרי יגיע באופן בהול לקהיר כדי לסייע במאמצים להפסקת אש

בעוד עם ישראל כולו מבכה את נפילתם של 13 מחיילי צה"ל בלילה שעבר, בכיר ארגון חמאס פרסם הערב (א') הודעה בה הוא "מברך את הלוחמים על הישגיהם חסרי התקדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה ששודרה בערוץ הטלוויזיה של חמאס, אמר אבו עובדייה, דובר גדודי עז-דין אל-קאסם, הזרוע הצבאית של הארגון כי "מאז החלה הפלישה הקרקעית של צבא האויב הציוני, לוחמי הג'יאהד שלנו הצליחו לבצע פעולות גבורה חסרות תקדים".

"הפעולות של לוחמינו חסרות תקדים בתולדות המאבק עם הכובש ואולי אפילו בתולדות מלחמות זמננו", המשיך ואמר אבו-עוביידה. "לימדנו את האויב הציוני שיעור גדול והפתענו אותו".

ג'ון קרי, יסייע במאמצים להפסקת האש (AP)

אובמה: מודאג מהעלייה במספר הנפגעים ברצועה

ובעוד הלחימה ברצועת עזה נמשכת, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה. מהבית הלבן נמסר כי הנשיא האמריקני העלה בפני נתניהו דאגה חמורה ממספרם ההולך וגדל של הנפגעים מן הלחימה.

"ארה"ב ושותפיה הבין לאומיים מאוד מודאגים מהסלמה נוספת וממותם של חפים מפשע נוספים", אמרה הערב דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי. "אנחנו מאמינים שצריכה להיות הפסקת אש בהקדם האפשרי".

עוד נמסר המממשל האמריקני כי מזכיר המדינה ג'ון קרי יגיע כבר בימים הקרובים לקהיר, בניסיון לסייע במאמצים להגיע להפסקת אש מיידית - בהתבסס על ההבנות שהושגו בהסכם הפסקת האש במבצע "עמוד ענן".

חיילי גולני שנהרגו

מאז תחילת המבצע הקרקעי: 18 חייל צה"ל נהרגו

מוקדם יותר היום הותרו לפרסום שמותיהם של 5 מלוחמי חטיבת גולני שאיבדה 13 מטובי לוחמיה בשורת תקריות ביממה השלישית ללחימה הקרקעית ברצועת עזה. אבל כבד נפל על יישובי מגוריהם של הצעירים, שלאחר קרבות קשים נגדעו חייהם בלילה אחד. רס"ן צפריר בר-אור, סמג"ד סיור בגולני, בן 32 מחולון; סרן צבי קפלן, בן 28 מקדומים; סמ"ר גלעד יעקבי, בן 21 מקריית אונו; סמ"ר עוז מנדלוביץ', בן 21 מעצמון; סמ"ר נסים שון כרמלי, בן 21 מרעננה.

עם מותם של לוחמי גולני עלה מניין ההרוגים מקרב חיילי צה"ל מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ל-18 - כולם נהרגו לאחר פתיחת המערכה הקרקעית. למרות האבידות שספגה החטיבה, לוחמי גולני ממשיכים להילחם בשטח. לפי שעה, מונה מחליף זמני למפקד החטיבה, אל"מ רסאן עליאן, שנפצע קל במהלך הפעילות ברצועה.

מבצע "צוק איתן" - היום ה-13:

הצצה ללחימה בסג'עייה: מלכודות, צלפים וחילופי אש

הותר לפרסום: 13 חיילים נהרגו ברצועת עזה

קולות הקשר של גולני עם הכניסה לסג'עייה: "עם ישראל מאחורינו, צאו להתקפה"

דיווח: חמאס ביקש הפסקת אש הומניטרית, ישראל סירבה

האויב שמתחת: זהו איום המנהרות

מטחים כבדים: פגיעה בבית באשקלון

המבצע בעזה: עשרות מחבלים נהרגו

ההתכתבות האחרונה של אמוץ גרינברג: "הכל בסדר"

הותר לפרסום: שני חיילים נהרגו