עירק: מחבל השליך מטען לעיני המצלמות

בסרטון שהפיצו אנשי אל-קאעידה ברשת נראה מחבל נעמד על גג בניין וזורק מטען חבלה על רכב משטרתי שחונה למטה - כשברקע קול נפץ עז נשמע ונראה פיצוץ אדיר. צלם של ארגון המתין ממול ותיעד את המתרחש. כך זה נראה

מחבל אחד השליך מטען - השני תיעד ופרסם: פלג של ארגון הטרור "אל קאעידה" בעירק הוציא לפועל פיגוע בסוף השבוע במחוז נינווה, הממוקם כ-300 קילומטרים צפונית לבירה בגדד. את הסרטון פרסמו אנשי הארגון ברשת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע בנינווה היה רק אחד משורת פיגועים שבוצעו במדינת מוכת הטרור, אך שיטת הפעולה הייתה ייחודית ומפתיעה. בסרטון שפורסם נראה המחבל מתייצב על גג בניין, שמתחתיו חונה רכב משטרתי ובו ככל הנראה אנשי אבטחה.

במקביל, צלם של הארגון התייצב בבניין ממול ותיעד את המתרחש. המחבל נראה מתכונן ואז משליך את מטען החבלה על הרכב. בסרטון נראה פיצוץ אדיר וקול נפץ עז נשמע. הרשויות במדינה לא דיווחו על מניין ההרוגים והפצועים בפיגוע.

אתמול בוצעו מספר פיגועים ברחבי עירק, שבהם נהרגו לפחות 25 בני אדם ונפצעו 26. שמונה מההרוגים הם שוטרים צבאיים, ומרבית המתקפות כוונו נגד גורמי הביטחון במדינה. במחוז נינווה, שבו בוצע גם הפיגוע שתועד, נפצע אנושות ראש מערך האבטחה המחוזי, הגנרל עבדול-עזיז אל-מגהור, יחד עם אחד מבניו, לאחר שחמושים פתחו באש לעבר ביתו.