מזכ"ל חיזבאללה מאיים לנקום את רצח בכיר הארגון: "החשבון עם ישראל פתוח"

במשדר מיוחד לזכרו של חסן א-לקיס, בכיר ארגון חיזבאללה שחוסל לפני כשבועיים בביירות, איים מזכ"ל הארגון חסן נסראללה כי הוא ואנשיו יבואו חשבון עם המחסלים – והפנה אצבע מאשימה לעבר ישראל. "רוצחיו לא יידעו ביטחון בשום מקום בעולם. הם ייענשו במוקדם או במאוחר", איים

מסר מאיים מנסראללה: כשבועיים לאחר שבכיר ארגון חיזבאללה חסן א-לקיס חוסל בביירות, שלח היום מזכ"ל הארגון חסן נסראללה איומים וקריאות נקמה ברוצחיו של הבכיר ששימש כאיש הביצוע של הזרוע הצבאית של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעצרת לזכרו שהועברה במשדר מיוחד בערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה התייחס נסראללה לאירוע החיסול, הפנה אצבע מאשימה לעבר ישראל והבטיח לנקום: "האחראים לחיסול א-לקיס ייענשו במוקדם או במאוחר", איים מזכ"ל חיזבאללה. "מי שהרגו את אחינו לא יהיו בטוחים יותר. שום מקום בעולם לא יהיה בטוח עבורם".

"כשיש רצון ומתקבלת החלטה ואומץ הלב הנדרש קיים גם הוא, יבוא מועד התגובה שאותו נקבע אנחנו", המשיך נסראללה.

לאחר החיסול פרסם העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, מאמר ובו נכתב כי הארגון שומר לעצמו את הזכות להגיב על חיסולו של ראש המערך הטכנולוגי א-לקיס, "במועד שימצא לנכון".

במאמר שפרסם עורך העיתון איברהים אל-אמין, תחת הכותרת "חיזבאללה תגיב", הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל וטען כי מדובר במהלך שבא בתגובה על ההסכם שנחתם בין אירן לשש המעצמות. את דבריו חתם אל-אמין באיום מרומז כשכתב: "תגובה של ההתנגדות היא בלתי נמנעת. יש ריח של דם מעבר לגבול הדרומי. בואו נחכה!".

שימש כאחד ממקורביו של נסראללה - ונורה בחניון ליד ביתו

חיסולו ייענה בנקמה? א-לקיס (חדשות 2)
חסן אל-לקיס, מפקד בכיר בחיזבאללה חוסל בחניון מול ביתו שבדרום ביירות. בחיזבאללה מיהרו להפנות אצבע מאשימה לעבר ישראל ולהטיל עליה את האחריות לחיסול זמן קצר מאוד לאחר התרחשותו.

גורמים בחיזבאללה סיפרו לעיתון הלבנוני "א-נהאר" כי הבכיר חוסל בשעה שיצא מרכבו בשעות הלילה המאוחרות, סמוך לביתו בסן טרז בביירות. על פי הדיווח, א-לקיס נורה על ידי מספר חמושים באמצעות אקדחים עם משתיקי קול מטווח אפס.

כחלק מתפקידו בחיזבאללה היה אמון א-לקיס על פעילות הארגון נגד ישראל. בדיווחי הטלוויזיה לא תואר כיצד חוסל, אך נאמר כי הדבר קשור לעבודתו. עוד טוענים בחיזבאללה כי ישראל ניסתה לחסלו מספר פעמים ללא הצלחה, ואיימו לנקום את מותו. "ישראל תישא באחריות למה שיקרה בעקבות החיסול", נאמר בהודעת הארגון לאחר החיסול.

א-לקיס אינו דמות מוכרת, או כזו שיש לה פעילות ציבורית בארגון, אלא איש ביצוע של הזרוע הצבאית של חיזבאללה. מדובר למעשה באחת הפעמים הראשונות שבהן מדובר על פועלו בצורה גלויה. על פי הדיווחים, הוא עסק בפעילות ענפה מאוד גם בתקופת מלחמת לבנון השנייה שבה נהרג בנו.