מצרים: 9 הרוגים ליד הגבול עם ישראל

כלי תקשורת במצרים מדווחים על 9 הרוגים ו-17 פצועים בפיצוץ מכונית תופת ומתקפת טילים ורימונים לעבר עמדה של הצבא המצרי בחצי האי סיני. על פי הדיווח התקיפה אירעה בעמדה הממוקמת סמוך לגבול עם ישראל. בשלב זה אף ארגון לא לקח על עצמו אחריות לתקיפה

הטלוויזיה המצרית דיווחה הבוקר (ד') על 9 הרוגים ו-17 פצועים במתקפה משולבת של חמושים על עמדה של הצבא המצרי בסיני - סמוך לגבול עם ישראל. סוכנות הידיעות AP מדווחת שמחבל מתאבד חדר עם מכונית תופת למתקן מודיעין צבאי סמוך לגבול. על פי הדיווח, המכונית חדרה בנסיעה מהירה לבניין בן שתי קומות והתפוצצה. הבניין קרס מעצמת הפיצוץ וטרם ברור כמה אנשים נמצאים מתחת להריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, המתקפה ככל הנראה כללה ירי טילים, רימונים וירי מנשק קל על עמדת שמירה קרובה למתקן. הארגונים הקיצוניים בסיני מזוהים עם רשת אל קאעידה ומוצאים בשנים האחרונות מסתור במדבר המבודד. בחודשים האחרונים, מאז הפלתו של הנשיא מורסי ביולי האחרון , נערכו יותר ויותר מתקפות גם מצידם של המורדים גם פעולות יזומות של המשטר נגד הקיצוניים וגם מעבר לגבול עם עזה.

בשבוע שעבר פתח צבא מצרים במתקפה אווירית רחבת היקף, שכללה ירי טילים ממסוקים נגד חברי ארגונים אסלאמיים קיצוניים הפועלים בצפון סיני. סוכנות הידיעות AP דיווחה כי שני מסוקים ירו 13 טילים לעבר עשרות חמושים, אחרי שארגוני המודיעין במצרים דיווחו על פגישות של אנשי הארגונים הקיצוניים בשני כפרים אל מוקעטא וטומא, דרומית לעיר שייח' זוויד, ליד הגבול עם רצועת עזה.

על פי הדיווח, עשרות חמושים נהרגו במתקפה, עוד עשרות נפצעו והלחימה נמשכת. מהדיווח לא ברור אם כוחות קרקעיים לוקחים חלק במתקפה ולא ניתן מספר מדויק של הנפגעים.