סוריה: חוסל בכיר בארגון המורדים

בעוד מלחמת האזרחים בסוריה בין כוחותיו של אסד לכוחות המורדים, נמשכת במלוא העוצמה. מסתבר שבין המורדים עצמם מתקיימת מלחמה פנימית: ארגון איסלמיסטי חיסל בכיר בצבא סוריה החופשית. ארגון שנחשב לבכיר ביותר מבין ארגוני המורדים בסוריה

מורד סורי. האם איבה בין ארגוני המורדים מ (רויטרס)

חמושים הקשורים לארגון אל קעידה הצליחו לחסל בכיר ב"צבא סוריה החופשית", הלוא הוא צבא המורדים נגד שלטון אסד. כך סיפר מקור בתוך הארגון. לדבריו, החיסול הוא ביטוי לשסע הקיים בין פלגים שונים של המורדים בשלטון אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קאמל חמאמי, תפקד כחבר במטכ"ל של צבא סוריה החופשית. כחלק מתפקידו, הוא קיים פגישה עם נציגי ארגונים איסלמיסטים אחרים בעיר הנמל לטקיה. את המפגש קיימו הצדדים לשם תיאום בין הכוחות השונים, אך אותם ארגונים איסלמיסטים בחרו לחסל את חמאמי.
.
"אנשי הארגון האיסלמי דיווחו לי שהם היו אלו שהרגו אותו וכי הם מתכננים להרוג את כל המועצה הצבאית העליונה של צבא שחרור סוריה", כך סיפר דובר צבא סוריה החופשית קסאם סעדין.

צבא סוריה החופשית נחשב לאויב החזק ביותר מבין הכוחות המורדים מולו נאלץ להתמודד אסד. הערכות מדברות על כך שבמידה והמורדים יצליחו להפיל את אסד מן השילטון, צבא סוריה החופשית יהיה זה שייקח את השלטון.

אך מסתבר שהשסעים בין ארגוני המורדים עמוקים הרבה יותר ממה שנראה לצופה מהצד. חיסול שכזה רק מחריף את הויכוחים הקיימים בין הארגונים ומסייע לאסד במלחמה נגדם.