התנגדות למינוי אל ברדעי במצרים

לאחר שאתמול דווח כי ד"ר מוחמד אל ברדעי, שעמד בראש הוועדה לאנרגיה אטומית של האו"ם ימונה לראשות ממשלת המעבר הזמנית במצרים, כעת מתברר כי המינוי נתקל בקשיים. ארגוני הסלפים הפועלים במדינה הבהירו כי יתנגדו למהלך ויציגו מועמדים משלהם לתפקיד

התנגדות למינוי, אל ברדעי (חדשות 2)

מינויו של ד"ר מוחמד אל ברדעי לתפקיד ראש ממשלת המעבר במצרים - מעורר מחלוקת בין הגורמים הפוליטיים השונים במדינה. מנהיגי ארגוני הסלפים במצרים הבהירו כי יתנגדו למינויו של ד"ר אל ברדעי והציבו מועמדים משלהם לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול כבר נראה כי אל ברדעי - מנהיג האופוזיציה, ומי ששימש כיו"ר הסוכנות הבינלואמית לאנרגיה אטומית יוכרז רשמית לתפקיד, אבל התנגדותם של הסלפים מונעת לעת עתה את המינוי. האחים המוסלמים, שראש מפלגתם מורסי הודח למעשה מהנשיאות, נשארים לעת עתה מחוץ להליך הפוליטי למינוי ראש ממשלת המעבר.

במקביל, איש השקט במצרים נמשך גם הלילה ( א). לאחר שאמש נרצח איש דת קופטי על ידי חמושים מוסלמים בחצי האי סיני, התקבלו דיווחים על פיצוץ שאירע בצינור המשמש להובלת גז ממצרים לירדן. כלי התקשורת במדינה, טרם דיווחו על החשודים במעורבות בהתרחשות באזור, שספק למעלה מ-10 תקיפות דומות מאז הודח הנשיא חוסני מובארק מארמון הנשיאות.

הרוגים בעימותים בין תומכי מורסי למתנגדיו

עשרות בני אדם נהרגו בסוף השבוע האחרון בעימותים אלימים שפרצו ברחבי מצרים בין תומכיו של הנשיא המודח מורסי לבין מתנגדיו. במקביל, התקבלו דיווחים סותרים בדבר עוצר שהוטל אמש על שתי ערים בסיני.

בקהיר התאספו אתמול המונים על גשר מעל נהר הנילוס לאחר שעימותים פרצו סמוך לכיכר תחריר בין תומכי מורסי למתנגדיו. עימותים, שבחלקם היו מעורבים גם כוחות הביטחון, פרצו גם במספר ערים בגרום מצרים, לאורך תעלת סואץ ובדלתה כשתומכיו של מורסי צעדו אל עבר בנייני ממשל מקומיים. בכיר במשרד הבריאות של מצרים הוסיף כי לפחות 210 בני אדם נפצעו במהלך העימותים במדינה.

שלושה בני אדם נהרגו קודם לכן לאחר שכמה מאות מפגינים, מתומכי מורסי, ניסו לצעוד אל עבר המתקן הצבאי בו מוחזק הנשיא המודח ואש נפתחה לעברם. עד ראייה סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס, כי ראה מספר אנשים נופלים על הקרקע עם פגיעות של כדורים.