נפגעי הנשק הכימי בסוריה נחשפים: "היה ריח מוזר ויצא קצף מהפה"

יאסר יונס, תושב העיר חאלב שבצפון-מערב סוריה, איבד את משפחתו במהלך מתקפה כימית של הצבא הסורי באזור. "אשתי וילדיי לא היו מסוגלים לנשום", סיפר ל"טיימס הבריטי", "היה ריח מוזר באוויר והראייה הטשטשה"

"היה ריח מוזר באוויר והראייה הטשטשה" (יוטיוב/טלגרף)

יממה לאחר שארצות הברית הכירה בכך שמשטר אסד עשה שימוש בנשק כימי נגד אזרחים, נחשפות העדויות והתמונות הקשות: בסרטון שנחשף באתר האינטרנט של רשת "סקיי" הבריטית, נראים אזרחים סורים המובלים לבית חולים בעיירה הסמוכה לחאלב - כשהם סובלים מתסמינים כתוצאה ממגע של נשק כימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

 

 

 

 

 

 

 

בתמונות הקשות שבסרטון נראים גברים ונשים המובלים במיטות לחדרי האשפוז, כשקצף לבן יוצא להם מהפה ומהאף, תוך שהם סובלים מרעד וחנק. "לבית החולים הגיעו חמישה נפגעים ממה שנראה כמו תסמינים של נשק כימי. קצף יצא להם מהפה והם סבלו מהיות קשות", סיפר אחד הרופאים במקום. 

מתקפת הנשק הכימי פקדה גם את ביתו של יאסר יונס, תושב חאלב בן 27. בני משפחתו - ובהם גם בנו הקטן - מתו מרעד, הזיות וחנק. קצף לבן יצא מהאף ומהפה שלהם. הרופאים מאמינים שגם הם מתו כתוצאה מחשיפה לנשק הכימי הקטלני. "לא היינו מסוגלים לנשום", סיפר יונס ל"טיימס" הבריטי. "היה ריח מוזר ויצא לנו קצף מהפה". הוא הוסיף, כי "הלב שלי החל לפעום בחוזקה והראייה הטשטשה". 

התמונות הקשות הגיעו גם לידיו של ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון. "מה שרואים בסרטונים המגיעים מסוריה המדממת מטריד מאוד. הראיות אמנם מוגבלות, אבל הן הולכות ומצטברות - ונראה שמשטר אסד אכן עושה שימוש בנשק כימי", אמר קמרון. "זה חמור מאוד. זה פשע מלחמה", הכריז.