קמפיין חדש של חמאס: "לא ארגון טרור"

בארגון פותחים במהלך שנועד להשיג לגיטימיות בקרב הקהילה הבינלאומית ומטרתו העיקרית - הוצאת חמאס מרשימת ארגוני הטרור. "לא ייתכן שבמערב תומכים במשטר האחים המוסלמים במצרים ואילו חמאס, שמייצג את אותה האידיאולוגיה, לא מקבל לגיטימציה עולמית", אמר בכיר בארגון

חמאס יוצא למאבק חדש על הלגיטימיות שלו: ד"ר אחמד יוסף, מבכירי הארגון ברצועת עזה, מוביל קמפיין להוצאת הארגון מרשימת ארגוני הטרור הבינלאומיים - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית מען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בנושא מתנהלים דיונים בסיוע של מספר מדינות איסלאמיות ובהן קטאר, מצרים וטורקיה. הנציגים מנסים להפעיל מכבש לחצים על מדינות העולם, כדי להסיר את הארגון מרשימות ארגוני הטרור.

בכיר בחמאס אמר שיש גישה חיובית לנושא מצד מספר מדינות באיחוד האירופאי, אך סירב להגיד באיזה מדינות מדובר. כבר בעבר הציבו מדינות שונות בעולם את תנאי ההכרה בישראל כמדינה יהודית, אך בחמאס מסרבים לעשות כן.

אחמד יוסף, שמוגדר כאחד האנשים המתונים בארגון, אמר לסוכנות מען: "לא ייתכן שהמדינות המערביות תומכות במשטר של האחים המוסלמים מצרים, ואילו ארגון חמאס, שמייצג את אותה האידיאולוגיה, לא מקבל לגיטימציה עולמית".