מצרים: הצבא יוכל לעצור אזרחים

נשיא מצרים מוחמד מורסי הכריז רק אתמול על מצב חירום בערים הסמוכות לתעלת סואץ בעקבות ההפגנות האלימות נגד המשטר ופחות מיממה אחר כך, מגיעה הרחבת סמכויות נוספת. הקבינט המצרי אישר טיוטת חוק לפיו כוחות הצבא המקומי יוכלו לעצור אזרחים ולשמש כוח עזר לשוטרים

הרחבת סמכויות - גם לצבא. מורסי (AP)

יום אחרי שהנשיא מוחמד מורסי הכריז על מצב חירום למשך חודש בשלוש ערים, שבהן פרצו התפרעויות אלימות, אישר הקבינט המצרי טיוטת חוק, שמעניקה לצבא המקומי את הזכות לעצור אזרחים ול"סייע למשטרה בשמירה על הביטחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיסבוק

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ההחלטה התקבלה לאחר שמניין ההרוגים בחמשת הימים האחרונים בהפגנות נגד המשטר הגיע לכ-50. גורם ששוחח עם סוכנות הידיעות הסביר כי הצבא ישמש כמעין כוח משטרתי, מה שיעניק לו את הזכות לשלוח עצורים לבית דין אזרחי, ולא צבאי.

עם זאת, הגורם לא ציין אם סמכויות הצבא המורחבות יופעלו בכל רחבי מצרים או רק בערים הסמוכות לתעלת סואץ, בהן הפעיל אתמול הנשיא המצרי מוחמד מורסי על מצב חירום.

מצב חירום בעקבות ההפגנות

אמש הכריז מורסי על החלת מצב חירום למשך חודש בערים סואץ, איסמעיליה ופורט סעיד. ההחלטה באה בעקבות המהומות האלימות שהחלו בסוף השבוע האחרון.

במסגרת מצב החירום, תוגבל תנועת האזרחים בשלושת המחוזות החל מהשעה 21:00 ועד לשעה 06:00 למחרת - בכל יום. "המתקפות שמתבצעות בימים האחרונים הן בבחינת פעולות שאינן מקובלות נגד המדינה", אמר מורסי. "נהדוף את המהומות בכוח ובנחישות". הנשיא הבהיר: "אם אדרש לכך - אנקוט פעולות נוספות".