נאווי פילאי: "לחקור פשעי מלחמה בסוריה"

נציבת האו"ם לזכויות אדם קראה אמש לפתוח בחקירה בינלאומית בגין "פשעים נגד האנושות" שבוצעו, לדבריה, במדינה. "הפצרתי ואמשיך לדחוק באו"ם לעשות כן", אמרה. "מניין ההרוגים שפורסם עד כה ועומד על 60 אלף בני אדם היה הערכה זהירה", הוסיפה

"מספר ההרוגים - הערכה זהירה". פילאי (רויטרס)

נציבת האו"ם לזכויות האדום, נאווי פילאי, דרשה אמש לפתוח בחקירה בדבר פשעי מלחמה בסוריה. לדבריה, גם לארגון שבתוכו היא פועלת יש חלק במצב שאליו הגיעה המדינה. דבריה צוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בטוחה שבוצעו, ועדיין מבוצעים בסוריה פשעים נגד האנושות", אמרה פילאי. "יש לפתוח בחקירה ולהביא את האחראים לכך לדין", הוסיפה. בריאיון לרשת אל-ג'זירה, אמרה פילאי, כי "מניין ההרוגים שפורסם לפני מספר שבועות ועמד על כ-60 אלף בני אדם היה הערכה זהירה".

"הפצרתי במועצת הביטחון לפתוח בחקירה בינלאומית על חלקם של כל הצדדים מעורבים בסכסוך הזה", ציינה פילאי. פילאי, אמר מספר ההרוגים 60,000 היה "דמות שמרנית". היא העריכה עוד, כי עד לחודש יוני השנה יגיע מספר הפליטים הסוריים ליותר ממיליון בני אדם. אתמול נהרגו בסוריה לפחות 55 בני אדם. כמו כן, דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית על מותו של עיתונאי צרפתי שנהרג במהלך סיקור הקרבות באזור חלב.