תכנית הנקמה על הרג הבכירים בסוריה: "נשק כימי נגד המורדים"

קצין שערק מצבא סוריה גילה בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס, כי צבא סוריה החל להעביר מאגרי נשק כימי ברחבי המדינה זאת כדי לנקום במורדים שהרגו את הבכירים במשטר אסד. "הם רוצים להבעיר את המדינה", טען הגנרל מוסטפה שייח'. המהומות נמשכות

המתיחות בסוריה נמשכת: קצין בכיר שערק מצבא סוריה טען בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס, כי כוחות של הצבא בראשות הנשיא בשאר אסד, מעבירים מאגרים גדולים של נשק כימי ברחבי המדינה. על פי הדיווח, בצבא סוריה מתכוננים להשתמש בנשק הזה כנגד המורדים - שהרגו ארבעה מבכירי מערכת הביטחון במדינה.

"המשטר החל להעביר את המאגר הכימי כדי להשתמש בו", אמר הגנרל שערק מוסטפה שייח'. "הם רוצים לשרוף את המדינה. המשטר לא יכול ליפול בלי לראות שלוליות של דם". בצבא סוריה הכחישו את דבריו.

חשש בישראל: הנשק הכימי של אסד יגיע לטרוריסטים

במקביל, התרופפותו של משטר אסד הגבירה את החשש בישראל ובעולם מפני תרחיש שבו יזלוג הנשק הכימי שבו הצטייד לידי ארגוני טרור. בריאיון שהעניק שר הביטחון אהוד ברק ל"אולפן שישי", הוא טען כי המשטר בסוריה "חטף מהלומה אדירה מתחת לחגורה השבוע. האנשים הכי קרובים לנשיא מתו נהרגו וכמובן שגם זה לא הסוף, מדובר בתחילת הסוף או בסוף של תחילת הנפילה".

נוסף על כך, טען ברק שהפלת אסד תפגע אנושות במה שכינה "ציר רדיקלי". "אירן וחיזבאללה הן היחידות שתומכות באסד". מאידך, ישנו חשש בישראל שהפלת המשטר תסייע לחיזבאללה לשים את ידה על מצבורי נשק מסוכנים. "יש בסוריה מערכות נ"מ מתקדמות, טילי קרקע-קרקע מתקדמים ואלמנטים של נשק כימי. הנחיתי את צה"ל להתכונן למצב שבו נצטרך לשקול אפשרות לבצע תקיפה", הוסיף.

המורדים רוצים את ראשו של אסד

מפקד צבא סוריה החופשית, הקולונל ריאד אל-אסעד, התייחס היום להתפתחויות בדמשק ולווטו שהפעילה רוסיה במועצת הביטחון של האו"ם, שמנע מהלך בינלאומי נגד המשטר ובכיריו. "הניסיונות של מוסקבה לחלץ את בשאר אסד מהתבוסה שצפויה לו לא יישאו פרי", הוא אמר בריאיון לכלי תקשורת בסעודיה.

"כוחותיו של אסד לא יצליחו להשיב לידיהם את השליטה במוקדים שהצלחנו לכבוש ורגע האמת קרוב מאי פעם", הוא אמר - והבהיר: "המטרה הבאה שלנו היא להגיע לבשאר אסד עצמו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת