"לבנון סרט מלחמה": הצצה לסרט על מלחמת לבנון ה-2

בשבוע הבא יעלה לאקרנים בלבנון סרט האקשן "33 ימים", המגולל את סיפורה של מלחמת לבנון ה-2, מנקודת המבט הלבנונית: גבורתם של תושבי דרום לבנון ותבוסת צה"ל לאנשי חיזבאללה. השחקנים המגלמים את הבכירים הישראלים מדברים עברית קלוקלת, אך ההפקה האירנית-לבנונית מתגאה בסצנות הוליוודיות מרשימות. הצצה לקדימון הסרט

כרזת הסרט "33 ימים". שובר קופות באירן (חדשות 2)

מלחמת לבנון הראשונה והשנייה - הגרסה הלבנונית: בשבוע הבא יעלה על המסכים בלבנון הסרט "33 ימים", המגולל את סיפור מלחמת לבנון השנייה ומציירו כסיפור גבורה של תושבי דרום לבנון ופעילי חיזבאללה במלחמה.

הסרט עתיר התקציב והאפקטים צולם בשנים האחרונות בלבנון, בהפקה אירנית-לבנונית משותפת, כולל סצנות מלחמה שלא היו מביישות את הוליווד ובו נוטלים חלק שחקנים בולטים בתעשיית הקולנוע הערבית. בניסיון להעניק אותנטיות לסיטואציות, השחקנים הערביים המשחקים את תפקיד "מפקדי הצבא הישראלים" או "הבכירים הישראלים" - מדברים בעברית, קלוקלת משהו.

בסרטון הקדימון הרשמי שהופץ לאחרונה ברשת מתועדות מספר סצנות מלחמתיות, המתארות את שהתרחש במלחמת לבנון השנייה. חיילי צה"ל ומפקדיו, שלא במפתיע, מתוארים כחסרי ישע אל מול התנגדות פעילי חיזבאללה ותושבי דרום לבנון. הסרט מספק גם הצצה ל"סבלם" של תושבי הדרום וסיפוריהם האישיים במהלך המלחמה, אך גם עוד קודם לה.

צפו בקדימון הרשמי לסרט "33 ימים":

באירן הוצג כבר הסרט במספר בתי קולנוע וצפו בו עשרות אלפי בני אדם. בהמשך השנה הוא צפוי להיות מוצג בבתי קולנוע גם במצרים וטורקיה. "הסרט ממחיש את התקווה שהעניקה ההתנגדות (חיזבאללה) לתושבי דרום לבנון, בהתמודדות עם מלחמת 33 הימים שהסתיימה בניצחון", דווח באתר האינטרנט של חיזבאללה. בראיון שנערך באתר עם במאי הסרט ג'מאל שורג'ה, הוא סיפר: "קהל היעד שלנו הוא העולם המוסלמי. רצינו להראות שבאמצעות ההתנגדות, העולם המוסלמי יכול לדרוש את זכויותיו".

על פי גורמים בהפקת הסרט, הוא צולם במשך שלושה חודשים והודות לשיתוף פעולה של צבא לבנון. "יותר מ-30 כלי רכב צבאיים ו-2,000 חיילים ניצבים השתתפו בסרט", אמרו הגורמים. "ארבעה חודשים נדרשו להקמת התפאורה, ובמהלך אחת הסצנות נפצעו שבעה מאנשי ההפקה מפיצוץ מבוים".

בשנים האחרונות ידעו תעשיות הקולנוע והטלוויזיה הערביות הפקות ענק רבות, המושקות בדרך כלל בתקופת חודש הרמדאן - זמן צפיית השיא בטלוויזיה בעולם הערבי. גם בהפקות אלו, לשם המחשת האותנטיות, הוצגו הסדרות האנטי-ישראליות בכיכובם של שחקנים ערביים המדברים "עברית" כשהם מגלמים דמויות ישראליות בכירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת