עיתונאי ששב מחומס: "בעיר מתחולל טבח של ממש"

הדיווחים שזרמו מסוריה במהלך השבת מצביעים על כך שמעשי האלימות האכזריים מצד כוחותיו של בשאר אסד נמשכו ביתר שאת. אירועי קטל נרשמו גם באזורים נוספים במדינה, וגם בבירה דמשק - שם נשמר שקט יחסי - מתחילים התושבים להרגיש את החבל הולך ומתהדק

תיאורי מעשי הזוועה שמבצעים כוחותיו של בשאר אסד באזרחי סוריה ממשיכים לזרום גם היום משכונת באבא-עמר שבעיר הנצורה חומס. בצלב האדום טענו כי הרשויות בדמשק לא מתירות לצוותי הארגון להיכנס לאזור. צלם העיתונות פול קונרוי ששב לאחרונה מחומס תיאר את מה שמתחולל בעיר "טבח של ממש".

קונרוי נפצע כשסיקר את ההתרחשויות יחד עם העיתונאית הצרפתיה אדית בובייה - שנחתה היום במולדת לצורך המשך הטיפול הרפואי בה. במקביל, הועברו לידי צרפת גופותיהם של שני העיתונאים שנהרגו בחומס לפני כשבועיים - מארי קולבין ורמי אושליק. 

מרחץ הדמים נמשך ביתר שאת גם באזורים אחרים בסוריה: אחר הצהריים דווח כי שלושה צעירים נהרגו מאש כוחות נאמניו של אסד בעיר דיר א-זור, במהלך מסע הלוויה של שני אזרחים שנקטלו גם הם על ידי השלטונות כשהפגינו בעד החרפת הסנקציות על המשטר ועל כינון דמוקרטיה בסוריה.

ירי קטלני לעבר משתתפי הלוויה

"נערכה הלוויה של שני תושבים שנהרגו ביום שישי", סיפר עבדאללה מחמוד, פעיל אופוזיציה מדיר א-זור, לסוכנות הידיעות "רויטרס". "האבלים החלו לצעוק סיסמאות נגד אסד, וכעבור זמן קצר החל ירי של המשטרה לעבר השיירה מהגבעות הסמוכות".

גם בדמשק מורגשים היטב סימני המשבר. בקרב הקונים שפקדו היום את שוק מדחת פאשה, מתחם הקניות המרכזי של הבירה הסורית, הורגש חשש ממשי מהמשך השלכות העיצומים הבינלאומיית על סוריה - שהביאו להתמוטטות המטבע שלה ולעלייה דראסטית במחירי הסחורות.

"מאז תחילת המשבר נרשמה התייקרות ניכרת מאוד", סיפר מוכר בגדים בשוק העובד בו כבר 32 שנים. "האסון שמתחולל כאן מורגש בכל רחבי סוריה, ומי שסופג את עיקר הפגיעה הם העניים. כמובן שגם השכבות המבוססות יותר נתונות בסכנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת